Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodzony był w naszej szkole 6 grudnia, nie przez przypadek łącząc się z popularnymi Mikołajkami.

Nasi wolontariusze włączyli się w obchody tego święta nie po raz pierwszy, dzieląc się artykułami spożywczymi z potrzebującymi. Wykonali również prace plastyczne pod hasłem: "Jestem, chcę, pomagam..." .  Dodatkowo w tym dniu wszyscy byli ubrani na czerwono. Kolor ten kojarzy się z sercem aby podkreślić, że praca wolontariusza to dar serca, który ofiarowujemy drugiemu człowiekowi.

Gorąco zachęcamy wszystkich wolontariuszy i tych młodszych i tych starszych, do zaangażowania się  w pracę społeczną na rzecz innych. Tych, którzy na razie stoją z boku namawiamy do przyłączenia się do tych działań. Dzięki Wam świat z pewnością staje się lepszy...

Autor: Teresa Świst