Światowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko miało możliwość opowiedzieć o swoim przyjacielu - Misiu. Bardzo ciepło z niezwykłą troską opisywały swoich ulubieńców, ich wygląd, zachowanie i przyzwyczajenia.

Przedszkolaki wykonały również piękne opaski z misiem. Poznały historię Święta Pluszowego Misia. Wspólnie bawiły się przy piosenkach m. in: „ Jadą, jadą misie”, „Misiowa pobudka”, „Pluszowy miś”.

Także w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy oraz misiowe tańce. Rodzice zaś zaserwowali dzieciom słodką niespodziankę. Pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce stanowiły zakończenie naszej imprezy.

Podobnie obchody święta Misia wyglądały u przedszkolaków i w klasie pierwszej. Prace plastyczne, pogadanki, puzzle i pamiątkowe zdjęcia przypominają nam, że dzieciństwo z pluszową zabawką jest niepowtarzalne dla każdego dziecka.

Autor: Elżbieta Matysiak