Próbna ewakuacja, egzamin na kartę rowerową

12 października był dniem wypełnionym wieloma wydarzeniami: odbyła się próbna ewakuacja, gościliśmy dwie załogi straży pożarnej a część uczniów zdała egzamin na kartę rowerową.

Dzień rozpoczął się jak każdy inny, jednak już od godziny 9-tej zmienił on swój rutynowy charakter. Właśnie na tą godzinę przewidziano ćwiczenia przeciwpożarowe, polegające na ewakuacji z budynku szkoły wszystkich uczniów i pracowników. Odbyła się ona pod okiem strażaków, których dwie załogi, we wspaniałych wozach strażackich, przybyły aby nadzorować ćwiczenia. Po ich zakończeniu uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć wyposażenie wozów, porozmawiać z ich obsługą, poznać sprzęt gaśniczy. Spotkanie to bardzo się wszystkim podobało, szczególnie chłopcom. W końcu, kto w dzieciństwie nie chciał zostać strażakiem...?

W czasie, kiedy dzieci oglądały przybyłe na ćwiczenia wozy strażackie, ich koledzy i koleżanki zdawali egzamin na kartę rowerową. Odbywał się on na boisku szkolnym i też zgromadził niemałą widownię. Przebiegał on bardzo sprawnie. Uczestniczyło w nim 32 uczniów z klas IV-VII. Zdała go znakomita większość a ci, którym się nie powiodło, będą mieli możliwość poprawki wiosną 2022 roku. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała pani Alicja Solan.

Opisywane wydarzenia trwały do południa. Po odjeździe straży pożarnej, obowiązkowo na sygnałach alarmowych, wszyscy wrócili do swoich zajęć. Był to niezwykle udany i owocny dzień. Wszyscy mogli się wiele nauczyć i zdobyć nowe, ważne doświadczenia. Podsumował go apel poprowadzony przez panią dyrektor. Tam też ogłoszone zostały wyniki egzaminu na kartę rowerową i rozdano ozdobne breloczki.