"Nasze lektury - znamy i czytamy"

W ostatnich tygodniach roku 2020 i pierwszych 2021, rozstrzygnięte zostały etapy gminny i powiatowy konkursu nawiązującego do Narodowego Czytania i "Balladyny"  Juliusza Słowackiego: "Nasze lektury - znamy i czytamy". Sukcesy odniosły w nim nasze uczennice.

W I etapie konkursu, za pracę literacką I miejsce zdobyła uczennica klasy VII Gabriela Szewczyk. W kategorii prac plastycznych I miejsce zdobyła uczennica klasy VIII Zuzanna Wasilewska, II miejsce również uczęszczająca do klasy VIII Martyna Starzewska, zaś III miejsce podium, uczennica z klasy VII Lena Komisarska.

II etap konkursu współorganizowały wszystkie biblioteki publiczne powiatu krasnostawskiego. Prace konkursowe nagrodzone i wyróżnione w etapie gminnym zostały przesłane do PBP w Krasnymstawie. Do etapu powiatowego zgłoszono 52 prace plastyczne i 25 prac literackich uczniów z klas IV-VIII. W kategorii literackiej uczestnicy konkursu mieli zadanie napisać dalsze losy bohaterów "Balladyny" - gdyby główni bohaterowie nie zginęli. Za swoją pracę wyróżniona została uczennica klasy VII Gabriela Szewczyk. Gratulujemy!!!

Autor: Urszula Kamieniecka