Wychowanie przez czytanie 2020/2021

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu edukacyjnego dla szkół podstawowych - "Wychowanie przez czytanie". Jest on  adresowany do uczniów klas V-VII szkół podstawowych i realizowany w naszej szkole przez nauczycieli języka polskiego i bibliotekę szkolną w okresie od września 2020 do maja 2021 roku.

Celem programu: "Wychowanie przez czytanie", jest wprowadzenie uczniów w świat uniwersalnych wartości moralnych, propagowanie kultury czytelniczej i wzmacnianie roli dobrej literatury jako kompasu moralnego i źródła inspiracji przy podejmowaniu życiowych decyzji.

W pierwotnym założeniu program miał obejmować szereg działań na terenie naszej szkoły: zajęcia lekcyjno/warsztatowe, gazetki i wystawy plastyczne, lekcje biblioteczne. Niestety w czasie pandemii, jakiej obecnie doświadczamy, musiał on ulec daleko idącym modyfikacjom. Artykuł ten bedzie przedstawiał kolejne działania podjęte w jego ramach. Po każdym etapie zostanie on zaktualizowany o kolejne informacje, materiały i zdjęcia. Bądźcie z nami przez ten czas. Zachęcamy do regularnych odwiedzin!