Szkoła do hymnu

Przewidywane do realizacji wydarzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2020 z powodu zawieszenia zajęć stacjonarnych nie mogły się odbyć. Nie znaczy to, że zapomnieliśmy o tym bardzo ważnym święcie.

W tym roku zaszczyt reprezentowania naszej szkoły przypadł najmłodszym kolegom i koleżankom. W związku z normalnym, stacjonarnym funkcjonowaniem oddziału zerowego, mogliśmy przystąpić do ogólnopolskiej akcji inicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, polegającej na wspólnym odśpiewaniu hymnu: "Szkoła do hymnu". Zerowiaki wywiązały się z tego zadania celująco, śpiewając ze swoją wychowawczynią wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11:11. Szkoda, że nie mogliście tego posłuchać!

Nie zapomnieliśmy również o naszych Dębach Pamięci. Delegacja dzieci, wraz z panią Elżbietą Matysiak zapaliły koło nich pamiątkowe, biało-czerwone znicze. Był to mały, ale niezwykle miły akcent w tych nie najweselszych czasach.

Oczywiście zachęcamy wszystkich do świętowania 11 listopada w swoich domach. Pamietajcie o flagach i biało-czerwonych kolorach w swojej przestrzeni. Czas kwarantanny się kiedys skończy i będzie na pewno okazja do nadrobienia zaległości w uroczystościach i wizytach w miejscach pamięci. Może już niedługo.