Ślubowanie klasy I - Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października był wyjątkowo uroczysty. W szeregi uczniów naszej szkoły zostały oficjalnie przyjęte dzieci z klasy I, zaakcentowane też były obchody Dnia Edukacji Narodowej. Niestety w dobie pandemii koronawirusa uroczystości musiały być zredukowane do wymaganego oklicznościami minimum.

W uroczystości ślubowania brali udział tylko specjalnie zaproszeni goście. Miała ona charakter kameralny. Obok głównych bohaterów ceremonii: uczennic i uczniów klasy I w sali zgromadzili się rodzice, koledzy i koleżanki z klasy II oraz specjalnie zaproszeni goście honorowi: Pan Wójt Gminy Rudnik Paweł Kucharczyk, Pan Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty w Rudniku Dariusz Zając, Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku Anna Antoszczak oraz Pani Barbara Wargol, pracowniczka tej samej biblioteki.

W trakcie uroczystości dzieci zaprezentowały swoje talenty w części artystycznej, przeszły próbę polegającą na wypiciu soku z cytryny oraz tradycyjne maglowanie. Ślubowanie pierwszoklasistów osobiście przyjmowała nasza Pani Dyrektor Barbara Ochniowska. Była to najbardziej wzruszająca część tej uroczystości.

Finałowa część ślubowania zakończyła się przemówieniami. Głos zabrała Pani Dyrektor oraz Pan Wójt. Wręczone zostały też dzieciom okolicznościowe upominki od wszystkich zgromadzonych. Radościom i wzruszeniom nie było końca.

14 października obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. W tym miejscu chcemy przekazać podziękowania za pamięć wszystkim tym, którzy doceniają pracę naszych nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty w naszej gminie. Dziękujemy za życzenia i wspaniały, olśniewający tort, jakim nauczycieli obdarowała Rada Rodziców. Smakował dokładnie tak, jak wyglądał, czyli... przepysznie!