Plenerowe warsztaty pszczelarskie - finał konkursu "Moje Kraszczady"

W konkursie plastycznym "Moje Kraszczady" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie uczestniczyło dziewięcioro uczniów naszej szkoły. Autorzy trzech prac zostali wyróżnieni. Nagrody i pamiątkowe dyplomy laureaci odebrali podczas plenerowych warsztatów pszczelarskich, jakie odbyły się 7 października. Gospodarzem spotkania było Nadleśnictwo Krasnystaw.

Laureatami konkursu byli uczniowie klasy II: Kornelia Atras, Malwina Rudnicka i Norbert Balcerzak. Wymienieni finaliści wraz z wychowawczynią, Panią Iwoną Jabłońską zostali zaproszeni do uczestnictwa w plenerowych warsztatach pszczelarskich przygotowanych przez pracowników Nadleśnictwa Krasnystaw. Dzieci wysłuchały na nich tematycznej prelekcji Pana Piotra Karaudy - właściciela pasieki, dzięki której miały okazję zapoznać się ze zwyczajami pszczół, budową ula i innymi sprawami związanymi z hodowlą tych pożytecznych owadów. Nie obyło się bez degustacji różnych rodzajów miodu i pyłku kwiatowego. Pod nadzorem leśnika dzieci pomagały w budowie kłody bartnej oznaczonej inicjałami dziewcząt: "MK".

Zajęcia zakończyło finałowe ognisko i poczęstunek, podczas którego Pan Starosta Andrzej Leńczuk oraz Pan Nadleśniczy Waldemar Czajka wręczyli laureatom konkursu nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami.

Autor: Iwona Jabłońska