Międzynarodowy Dzień Kropki

21 września w klasach I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do twórczego działania.

Dzień Kropki był dniem odwagi i zabawy. W dniu tym ubrania uczniów wypełniały kolorowe kropki. Na zajęciach poznały genezę tego święta i uważnie wysłuchały opowiadania o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki imieniem Vashti. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności - jakiś TALENT. Następnie w grupach dzieci układały rymowanki o kropce, które później głośno odczytywały, np.:

Była sobie Kropka mała

Każde zdanie kończyć chciała

Tak się w pracy pogubiła

Z małej w dużą się zmieniła.

Dzieci uczestniczyły też w zabawach i zawodach sportowych. Na końcu zostały wyłonione i nagrodzone te, które rzyszły w najbardziej kropkowanych strojach. Konkurs wygrali uczniowie:  1. Kisielewicz Justyna  2. Antoszczak Adrianna  3. Niewiadomska Malwina  4. Kisielewicz Agata.

Autor: Iwona Jabłońska