Nietypowy początek roku szkolnego 2020/2021

Za nami 1 września, a więc początek nowego roku szkolnego. Tak jak należało przypuszczać, odbiegał on swoja formą od tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni do tej pory.

Wciąż obecne zagrożenie epidemiologiczne i wprowadzone w związku z tym obostrzenia sprawiły, że wszelkie oficjalne uroczystości zostały ograniczone do minimum. O godzinie dziewiątej na sali gimnastycznej najmłodszych uczniów powitała pani dyrektor Barbara Ochniowska. W tym samym czasie klasy starsze spotkały sie w przypisanych im pomieszczeniach z wychowawcami, którzy przekazali swoim uczniom najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego roku szkolnego. Ważnym elementem było zapoznanie ich z obowiązującymi w szkole zasadami bezpieczeństwa. W trakcie spotkań wszystkie klasy odwiedziła również na krótko pani dyrektor, żeby powitać osobiście uczniów po długiej nieobecności.

Czas wracać do pracy. Rozpoczynamy w systemie stacjonarnym, nie można jednak przewidzieć rozwoju wypadków. Wierzymy, że sytuacja ulegnie z biegiem czasu normalizacji. Wiele zależy jednak od nas samych. Dlatego zachęcamy do skrupulatnego przestrzegania zasad higieny, zachowania bezpiecznego dystansu i stosowania się do obowiązujących w szkole i poza nią przepisów epidemiologicznych.

Na koniec życzymy wiele zdrowia i uśmiechu w nadchodzącym roku szkolnym oraz sukcesów w nauce, na miarę Waszych możliwości i o wiele więcej!