Ogólnoszkolne ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy

28 lutego odbyły się ćwiczenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Obejmowały one uczniów ze wszystkich przedziałów wiekowych.

Jak ważnym zagadnieniem jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy potrzebującym nie trzeba chyba nikomu mówić. Dla większości uczestników szkolnych ćwiczeń nie było to pierwsze tego typu spotkanie. Tym razem miało ono wymiar głównie praktyczny. Po krótkim omówieniu zasad ogólnych, każdy uczestniczący w ćwiczeniu uczeń miał możliwość zaprezentowania zdobytej wiedzy w praktyce, dokonując resuscytacji na specjalnie do takich celów skonstruowanym fantomie. Wszelkie niedociągnięcia były na bieżąco korygowane przez prowadzącego ćwiczenia przedstawiciela OSP w Rudniku, pana Ireneusza Czwórnóga. Na końcu każdej tury uczniowie mogli zadawać pytania.

Bardzo dziękujemy za ćwiczenia jednocześnie licząc, że wiedza na nich zdobyta nigdy nie będzie musiała być wykorzystana w praktyce.