"Zew krwi" w CKF Stylowy w Zamościu

Na przełomie lutego i marca klasy IV i VI uczestniczyły w seansie filmu pt. "Zew krwi" w CKF w Zamościu. Wyjazdy były zorganizowane przez wychowawców klas i miały charakter integracyjny.

Jedna z najbardziej znanych powieści Jacka Londona zyskała ekranizację przyciągającą do kina obsadą i niezwykle realistyczną, komputerową animacją psich bohaterów. Opowieść traktująca o życiu na surowej północy w dobie gorączki złota jest wielką pochwałą życia zgodnego z przyrodą, odważnego i pełnego wolności. Można też było ją odczytać jako przypowieść o dorastaniu. Zarówno treść jak i forma przypadły uczniom do gustu o czym świadczyły poseansowe zachwyty.

Po filmie obie klasy odwiedziły żelazne punkty każdej wycieczki do Zamościa: klasa VI restaurację McDonald's i Galerię Handlową "Twierdza" a klasa IV KFC. Jednym zdaniem: nikt nie wracał do szkoły głodny.