Spektakl "Jaś i Małgosia"

21 lutego 2020 r. uczniowie klas 0-III udali się do Zamościa na spektakl teatralny ,,Jaś i Małgosia” inspirowany twórczością Braci Grimm.

Chociaż historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek, to jednak aktorzy opowiedzieli ją na nowo, zupełnie inaczej. Tym razem była to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy. Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze miało ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpadało w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonali się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.

Gromkie brawa na zakończenie i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że nowa interpretacja, przepiękne kostiumy aktorów i dekoracje na scenie bardzo się wszystkim spodobały. Szkoda, że organizatorzy nie pomyśleli o lepiej nagrzanej sali...

Na zakończenie wyjazdu dzieci odwiedziły restaurację McDonald's. Wizyta ta sprawiła im ogromną radość i była idealnym zwieńczeniem wyjazdu.

Opiekę nad dziećmi sprawowały: Elżbieta Matysiak, Elżbieta Grabek, Iwona Jabłońska oraz Teresa Świst.

Autor: Elżbieta Matysiak