Konkurs "Bezpiecznie na wsi mamy: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz"

W dniu 14 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas 0-III z pracownikiem KRUS w Krasnymstawie. Spotkanie zorganizowała pani Iwona Jabłońska w związku z przeprowadzonym w szkole konkursem plastycznym: "Bezpiecznie na wsi mamy: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

Pogadankę przeprowadziła pani Justyna Przysiężniak poruszając zagadnienia związane z bezpieczeństwem podczas pracy i zabaw w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn rolniczych i zwierząt gospodarskich.

Dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia występują w gospodarstwie rolnym oraz w jaki sposób ich unikać. Przypomniano również podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Zwrócono szczególną uwagę na bezpieczne zabawy zimą.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki, kredki, notesy oraz kalendarze z zasadami bezpiecznego zachowania.

Autor: Iwona Jabłońska