Jasełka

Święta tuż tuż a zima za rogiem, czas na jasełka. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną poświęcony jest na świętowanie we własnym, szkolnym gronie.

Jasełka szkolne, które były centralnym punktem przygotowań przedświątecznych w szkole, odbyły się w piątek, 20 grudnia. Zostały przygotowane przez Panią Marzenę Mazurek. Brały w nich udział dzieci z klasy drugiej i trzeciej. Sama inscenizacja jasełkowa to nie wszystko, obejrzeliśmy również występy "gościnne" dzieci z klasy pierwszej i popisy wokalne starszych koleżanek z klasy czwartej i piątej.

W jasełkowym spotkaniu brali udział wszyscy nauczyciele, licznie przybyli rodzice, uczniowie oraz nasi goście specjalni: Zastępca Wójta Gminy Rudnik Pan Andrzej Gołąb i Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Rudni Anna Antoszczak. Ta druga wraz z naszą Panią Dyrektor Barbarą Ochniowską wręczyła nagrody dla laureatów konkursu plastycznego organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Rudniku. Gratulujemy sukcesów zwycięzcom i bardzo atrakcyjnych nagród!

Ważnym punktem spotkania było również odczytanie przez nasze harcerki listu dotyczącego idei Betlejemskiego Światła Pokoju, które zawitało dzięki nim również w nasze progi.

Na sam koniec przyszedł czas na najmilszą część jasełek: podzielenie się opłatkiem. Poprzedziły go krótkie przemówienia Pani Dyrektor i Zastępcy Pana Wójta. To czas w którym wszyscy składają sobie serdeczne życzenia. Czas zgody i bliskości. Było to bardzo miłe zakończenie całej uroczystości.