Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia jest dniem, któremu patronuje św. Mikołaj z Miry. Był on katolickim świętym, biskupem żyjącym na przełomie III i IV wieku naszej ery w dzisiejszej Turcji. Cechowała go niezwykła wrażliwość na ludzką niedolę, która kazała mu dzielić się z bliźnimi swoim dobytkiem.

My w naszej szkole pamiętamy o świętym Mikołaju i kultywujemy tradycję wręczania sobie upominków w postaci paczek i innych prezentów. Co roku gościmy świętego Mikołaja z zachowaniem pełnych honorów. Co prawda dzisiejszy Mikołaj kojarzy się z reniferami, saniami i śniegiem, ale jest wciąż oczekiwany jako symbol bezinteresowności, miłosierdzia i miłości bliźniego. Nie zapominajmy, że obdarowuje tylko grzeczne dzieci.

Fotorelacja z odwiedzin Mikołaja oddaje tylko część entuzjazmu, jaki towarzyszył wizycie świętego. Powitanie i krótki program artystyczny został przygotowany przez klasę pierwszą. Pozostali uczniowie dzielnie sekundowali pierwszakom a święty Mikołaj z widocznym zadowoleniem oglądał ich popisy. Potem nastąpiło wręczenie prezentów i czas na ich rozpakowanie.

Dziękujemy za wszystko święty Mikołaju i zapraszamy do nas ponownie za rok.