Spotkanie z autorką "Gorzkiej czekolady"

5 grudnia w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom" wzięliśmy udział w spotkaniu z autorką "Gorzkiej czekolady" - p. Katarzyną Ryrych i raperem Mikserem. Spotkanie miało miejsce w Lublinie, uczestnikami byli przede wszystkim uczniowie lubelskich szkół.

W bieżącym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Cała Polska czyta dzieciom". Cele i zadania akcji pod nazwą "Wychowanie przez czytanie" realizowane są podczas zajęć koła czytelniczego w klasie V. Uczniowie czytając "Gorzką czekoladę" tom 1 poznają opowiadania z życia młodych ludzi, którzy stają wobec trudnych wyzwań. Poznają również wartości moralne i starają się wdrażać je w życie.

Podczas spotkania z p. Katarzyną Ryrych autorka zaprezentowała nam tom 2 "Gorzkiej czekolady", w którym zamieściła 13 opowiadań o emocjach i problemach nastolatków: miłości, przyjaźni, konfliktach domowych, wykluczeniu w szkole, relacjach rówieśniczych w sieci i w realu.

Do projektu przyłączył się znany raper Mikser, który też był obecny na spotkaniu. Wyśpiewywał bity i prowadził ćwiczenia rytmiczne z dziećmi.

W trakcie naszej wizyty można było zadawać pytania p. Katarzynie Ryrych i Mikserowi. Uczestnicy byli bardzo aktywni, zasypywali obojga prawdziwym gradem pytań.

Jednym z ważniejszych momentów podczas spotkania było wystąpienie naszych uczniów z klasy V. Pokazali oni przygotowane plakaty inspirowane lekturą "Gorzkiej czekolady" z wypisanymi wartościami moralnymi.

Na zakończenie spotkania był czas na zrobienie sobie zdjęcia i wzięcia autografów od naszej autorki i jej kolegi Miksera.

Autor: Urszula Kamieniecka