Uroczyste zakończenie roku szkolnego - pożegnanie klasy ósmej

W tym roku pożegnaliśmy klasę ósmą. 19 czerwca odeszli z naszej szkoły nasi najstarsi uczniowie. Ale nie tylko oni byli bohaterami uroczystości, która odbyła się tego dnia. Nagrody, świadectwa z wyróżnieniem i pochwały otrzymali również młodsi uczniowie. Gratulujemy im wszystkim.

Klasie ósmej poświęciliśmy osobny, wspominkowy artykuł. W tym miejscu przyjrzymy się więc bardziej ogólnie wydarzeniom końca roku szkolnego.

Uroczystości tego dnia rozpoczęła Msza święta w kościele parafialnym w Płonce, celebrowana przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Marczaka. Zgromadzeni wysłuchali okazjonalnego kazania i po raz pierwszy tego dnia, życzeń bezpiecznych i udanych wakacji, popartych błogosławieństwem. Zaraz po niej udaliśmy się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej czekała już na nas pokaźna grupka zgromadzonych rodziców i dzieci.

Akademia, prowadzona przez klasę ósmą, rozpoczęła się planoowo o godzinie 8:45. Jej część oficjalna zawierała pożegnalny program przygotowany przez ósmoklasistów, którego kulminacją było wręczenie swoim opiekunom i wychowawcom kwiatków i upominków. Wzruszenie malowało się na twarzy każdego nauczyciela. W końcu to pożegnanie owoców dziewięciu lat ich pracy. Następnie miały miejsce przemówienia zgromadzonych na sali szacownych gości: Zastępcy Wójta Gminy Rudnik, Pana Andrzeja Gołębia, przedstawicielki Rady Rodziców, dobrze nam znanej Pani Agnieszki Dudzińskiej i w końcu naszej Pani Dyrektor Barbary Ochniowskiej-Łyś. Po tym ostatnim wkroczyliśmy w fazę wręczenia dyplomów, podziękowań, nagród i stypendiów. Bardzo wielu uczniów zostało docenionych za swoje zachowanie, za osiągnięcia na polu edukacyjnym i sportowym jak również za reprezentowanie szkoły na forum gminnym i powiatowym oraz aktywne oszczędzanie w SKO. Bardzo im dziękujemy za pracę i poświęcenie w tym roku szkolnym.

Zwieńczeniem akademii było uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych absolwentów. Było deklaracją przywiązania do wartości, jakie wpoiła im nasza szkoła i obietnicą dochowania ich w przyszłym życiu. Ten wzruszajacy moment kończył uroczystość i po nim wszyscy udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych odebrać świadectwa i pożegnać się w mniej oficjalny sposób.