Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem.

Aspirant Janusz Bednarczyk spotkał się  z uczniami naszej szkoły 11 czerwca i przeprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Podstawowym i priorytetowym celem spotkania było zapewnienie bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacji wszystkim dzieciom. W tym celu przypomniane zostały zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Wspomniano konsekwencje, jakie mogą wynikać z niebezpiecznego i bezmyślnego postępowania, również te prawne. Uczniowie dowiedzieli się, jak unikać zagrożeń, oraz jak samemu się do nich nie przyczyniać. Szczególną uwagę zwrócono na ostrożność z jaką należy wybierać miejsca do spędzania wolnego czasu na otwartym powietrzu. Uwzględniono też rolę dorosłych w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa.

Wszystkim uczestnikom spotkania i tym, którzy nie brali w nim udziału, życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji. Bądźcie ostrożni korzystając z akwenów wodnych, dróg, dobrodziejstw przyrody. Spotkajmy się wszyscy za dwa miesiące wypoczęci, opaleni i pełni pozytywnej energii.

Autor: Elżbieta Matysiak