Dzień Niezapominajki

W dniu, w którrym celebrowaliśmy święto naszych rodziców, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Niezapominajki.

Jest to święto przyrody, które przypomina nie tylko o pięknie i bogactwie przyrody ojczystej, ale także o serdeczności, życzliwości i radości.

Na poczatku nauczyciel przeczytał dzieciom opowiadanie "Niezapominajki są to kwiaty z bajki". Następnie przedstawiona została historia i znaczenie tego święta. Po wysłuchaniu, uczniowie przystąpili do konkursu plastycznego "Niezapominajka". Wypełniali kolorem kontury bukietu niezapominajkowego.

Po wytężonej pracy przyszła chwila na odprężenie podczas grupowego odśpiewania piosenki o niebieskim kwiatku.

Dzień Niezapominajki kończył poczęstunek, przygotowany dla dzieci przez ich rodziców i dyskoteka.

Mamy nadzieję, że od tego dnia delikatne, niebieskie kwiatki będą zawsze przypominały o pięknie przyrody i miłości do drugiego człowieka.

Autor: Teresa Świst