Apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja

6 maja uczniowie naszej szkoły zebrali się na apelu upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Długi weekend ma swoje prawa i pierwsza możliwość uczczenia rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, pojawiła sie dopiero w poniedziałek, 6 maja. Uczniowie klasy V pod kierunkiem niżej podpisanego, przygotowali krótki apel upamietniający to niezwykle doniosłe wydarzenie. Narratorzy i recytatorzy przypomnieli okoliczności uchwalenia konstytucji i znaczenie dokumentu dla Polaków wtedy i obecnie.

Apel uświetniły dziewczęta, które zostały laureatkami XIV edycji Konkursu Recytatorskiego, który odbył sie 26 kwietnia w naszej szkole. Zuzanna Stecko z klasy II i Małgorzata Janicka z klasy VI przypomniały wiersze deklamowane podczas przesłuchań konkursowych. Ich wystep został nagrodzony gromkimi brawami.