Spotkanie Wielkanocne

Tegoroczne Spotkanie Wielkanocne odbyło się dnia  12 kwietnia i upłynęło pod znakiem tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie klasy V.

Świąteczny nastrój towarzyszył od pierwszych minut uroczystości, ale szczególnie w czasie występu dzieci oddziału przedszkolnego, które pod okiem pani Iwony Jabłońskiej w żartobliwy sposób wygłosiły wielkanocne życzenia i zaśpiewały skoczne piosenki o świętach. Dołączyli się do nich: pani dyrektor i ks. Krzysztof Marczak, życząc nauczycielom,  uczniom i ich rodzinom Świąt pełnych szczęścia i radosnej atmosfery.

Ku uciesze najmłodszych był też moment symbolicznego śmigusa-dyngusa. Każdy został pokropiony wodą, również nauczyciele.

Końcowym akcentem uroczystości było podzielenie się świątecznym jajkiem, pobłogosławionym przez księdza proboszcza.

Uczniowie klasy V zostali przygotowani przez panią Marzenę Mazurek.

Autor: Marzena Mazurek