Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień Samorządności

21 marca Samorząd Uczniowski organizuje coroczny Dzień Samorządności. Zwyczaj ten związany jest z Pierwszym Dniem Wiosny.

W tym roku Dzień Samorządności rozpoczynał uroczysty apel o godzinie 10:00, na którym pani dyrektor przekazała władzę w szkole uczniom klasy VIII. Przez kolejne trzy godziny lekcyjne prowadzili oni zajęcia w młodszych klasach, według wcześniej przyjętego harmonogramu. Niemal wszyscy uczniowie klasy VIII przekonali się, że praca nauczyciela nie jest łatwym zawodem, ale w żadnym wypadku nie była potrzebna interwencja prawdziwych wychowawców, co dobrze świadczy o młodych pedagogach.

O godzinie 12:20 najmłodsi uczniowie zostali odwiezieni do domów, a starsi rozpoczęli zabawy w swoim gronie. Na sali gimnastycznej trwały gry i zabawy sportowe, zaś w świetlicy dzieci rozgrywały turnieje gier planszowych i konkursy wiedzy. Rozgrywki odbywały się rotacyjnie i każdy z uczniów mógł wziąć udział w ulubionych konkurencjach.

Dzień Samorządności zakończył się wraaz z popołudniowymi odwozami. Z pełnym przekonaniem można sądzić, że należał on do udanych...