Zabawa choinkowa

Ferie zimowe w tym roku rozpoczęliśmy dopiero 9 lutego. Z tego powodu również zabawa choinkowa odbyła się nieco później - 10 lutego. Jedno i drugie od lat idą u nas w parze i bez wątpienia są powodem do radości.

Sala gimnastyczna, na której odbywała się choinka szkolna, została udekorowana w piątek 8 lutego, przy dużym zaangażowaniu rodziców i dzieci oraz pomocy obecnych w szkole nauczycieli. Nie było to zadanie proste, ale jak zwykle zakończone pełnym sukcesem.

Choinka odbyła się dzień później. Dzieci młodsze obecne były na niej od godziny 13-tej, zaś w miarę jej trwania na sali zjawili się wszyscy pozostali wraz z rodzicami, młodszym rodzeństwem i zaproszonymi gośćmi. Dla chętnych dzieci przygotowany był obiad, zaś zaraz po nim odwiedził nas Święty Mikołaj z wielkimi workami prezentów. Po wręczeniu ich nastąpiła krótka sesja zdjęciowa i dzieci młodsze powoli zaczęły kończyć zabawę, zostawiając na parkiecie starszych kolegów i koleżanki. Pozostali oni na nim do godziny 19-tej, do zakończenia zabawy.

W tym roku dało się zauważyć nieco mniejszą frekwencję na choince. Epidemia grypy i innych sezonowych chorób dały o sobie znać zarówno wśród dzieci, jak rodziców i nauczycieli. Nie zmienia to faktu, że bedzie co wspominać.