W świecie Wirtualnej Rzeczywistości

Korzystając z zaproszenia firmy Virtual Quest z Lublina dzieci z klas I-V wyruszyły w magiczną podróż po wirtualnym świecie. Seanse Wirtualnej Rzeczywistości odbyły się 30 stycznia.

Wirtualna Rzeczywistość (Virtual Reality, fantomatyka) to najnowocześniejsza technologia pozwalająca wykreować sztuczną, trójwymiarową rzeczywistość. Dzięki niej uczniowie klas młodszych z naszej szkoły mogli przeżyć ekscytujące, edukacyjne podróże po świecie podwodnym, kosmosie i krainie dinozaurów.

Nie można opisać wrażenia jakie jest udziałem uczestnika seansu. Trójwymiarowe, niezwykle realistyczne obrazy doskonale imitują realny świat. Otaczające widza obiekty można było niemal dotknąć. Już teraz wiadomo, że wkrótce technologia ta będzie na tyle powszechna, że stanie się częścią programu edukacji na każdym jej etapie. Seanse jakie były udziałem dzieci z klas I-V stanowiły znakomite wprowadzenie w tę, coraz dynamiczniej rozwijającą się dziedzinę.