Festyn integracyjny w Rudniku

30 maja obył się w Rudniku festyn integracyjny z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu brały udział szkoły podstawowe z Płonki i Rudnika.

Festyn rozpoczął się rozgrywkami w piłkę nożną dziewcząt i chłopców na sali gimnastycznej Gimnazjum w Rudniku. Odbyły się dwa mecze, w których zwycięzcami zostali uczniowie z Rudnika i uczennice z Płonki.

W czasie, gdy trwały mecze piłki nożnej, na boisku sportowym na wolnym powietrzu, trwała instalacja mini parku rozrywki. Dmuchano olbrzymie zjeżdżalnie, labirynty, stawiano namioty i inne obiekty, na których miał odbywać się festyn. W obsłudze imprezy bardzo aktywnie pomagali rodzice, którzy wraz z nauczycielami obu szkół, sprawowali opiekę nad dziećmi, zapewniali logistykę i przygotowali smaczne, grillowane kiełbaski.

Zabawa  na powietrzu rozpoczęła się około godziny dziesiątej. Festyn miał charakter otwarty dla rodzin uczniów i zjawili się na nim licznie: rodzice i rodzeństwo gospodarzy imprezy. Największym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, ale prawdziwym hitem były zapasy "sumo", specyficzny rodzaj walki dwóch zawodników ubranych w okazałe, dmuchane kombinezony. Wyglądało to niezwykle śmiesznie i zarazem widowiskowo. Nie trzeba dodawać, że podczas całego pikniku, prym wiodły najmłodsze dzieci. Dla nich była to prawdziwa uczta i mimo wysokiej temperatury i słońca, nie traciły energii nawet na chwilę.

Impreza spełniła swoje integracyjne zadanie celująco. Skończyła się po południu, kiedy słońce i dotkliwy upał zaczynały dawać o sobie znać ponad miarę. Była ona bardzo udanym zakończeniem majówki i wstępem do długiego weekendu, trwającego do poniedziałku 4 czerwca.

Imprezę z okazji Dnia Dziecka współorganizowali: Wójt Gminy Rudnik, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rady Rodziców SP w Płonce i SP w Rudniku. W imieniu uczestników serdecznie dziękujemy za organizacyjny zapał i dobrą wolę.