Dzień Mamy i Taty

Święto Mamy i Taty obchodzony jest w naszej szkole jednego dnia. Sadzimy, że oboje rodziców odgrywają równie ważną rolę dla dzieci i dlatego nie skupiamy się tylko na jednym z nich, chociaż uroczystość ta kojarzy się z powszechnie celebrowanym Dniem Matki.

Uroczysta akademia odbyła się 29 maja. Przygotowały ją najmłodsze dzieci a swój program przedstawiły licznie przybyłym na spotkanie rodzicom.

Uroczystość na sali gimnastycznej rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Ochniowska-Łyś, która przywitała licznie przybyłych rodziców i dzieci. Po tym wstępie, maluchy wręczyły rodzicom przygotowane własnoręcznie laurki i przedstawiły niezwykle efektowny taniec z sercami. W nastepnej kolejności mieliśmy okazję wysłuchać wierszy i piosenek tematycznie związanych z rodzicami. Było bardzo sympatycznie, ale momentami również i refleksyjnie. Program zakończył, fenomenalnie przyjęty, taniec chłopców ustylizowanych na gangsterów w czarnych okularach.

Po oficjalnej części artystycznej, rodzice wraz z dziećmi spotkali się na słodkim poczęstunku w świetlicy szkolnej.

W wydarzeniu brały udział dzieci z klas I-III. Za przygotowanie uczniów odpowiadały wychowawczynie tych klas, panie: Elżbieta Grabek, Elżbieta Matysiak i Teresa Świst.