V Biegi Przełajowe w Nieliszu

22 maja odbyły się w Nieliszu V Biegi Przełajowe pod patronatem Wójta Gminy Nielisz. Nasza szkolna reprezentacja liczyła trzydzieścioro szescioro uczniów z klas III-VII.

Rywalizowaliśmy na zawodach z reprezentacjami biegowymi szkół podstawowych  z Nielisza i Złojca. W sumie w zawodach brała udział rekordowa liczba dzieci - ponad setka.

Biegi zorganizowano w kategoriach wiekowych, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Uczniowie z naszej szkoły zasługujący na szczególne wyróżnienie to:

Zuzanna Źróbek (kl. III) - II miejsce w swojej klategorii;

Mateusz Nowosadzki (kl. III) - III miejsce w swojej kategorii;

Kacper Knap (kl. V) - II miejsce w swojej kategorii;

Patrycja Kowalczyk (kl. VII) - II miejsce w swojej kategorii.

Chętni uczniowie mieli też okazję rywalizować w biegowej konkurencji prowadzenia piłki nożnej. Zwycięzcy tych wyścigów z naszej szkoły to: Wiktoria Kardyka (kl. IV), Magda Podgórska (kl. V) i Patrycja Kowalczyk (kl. VII). Triumfatorzy zostali nagrodzeni nagrodami - niespodziankami: piłkami nożnymi i koszulkami.

Zwycięzcy biegów i każdy uczestnik przywiózł ze sobą pamiątkowy medal. Do gabloty szkolnej trafił też okazały puchar, jakim organizatorzy nagrodzili każdą ze szkół.

Po przewidzianych do rozegrania konkurencjach i ceremonii nagradzania zwycięzców, przyszedł czas na poczęstunek: pizzę oraz napoje, dzięki którym uzupełniliśmy stracone w trakcie rywalizacji kalorie.

Sponsorami zawodów był Hotel "Marina" oraz Stowarzyszenie "Delta" z Nielisza.

Opiekę nad dziećmi w trakcie zawodów sprawowali: Marzena Mazurek, Teresa Świst oraz Tomasz Wypych.

Autor: Marzena Mazurek