Święto Babci i Dziadka

Są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Płonce zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Jest to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości.

Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole z dużym opóźnieniem: 15 lutego 2018 r. W pięknie udekorowanej świetlicy, dzieci wraz ze swoimi paniami, przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszajace wiersze, piosenki okolicznościowe, tańce i skecze związane tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, skierowane pod ich adresem. Frekwencja, jak co roku dopisała. Dzieci przygotowały również dla gości poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Następnie obdarowały dziadków i babcie przygotowanymi własnoręcznie upominkami. Były to piękne laurki z życzeniami, bukiety kwiatów i zdjęcia w wodzie. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnych zdjęć. Atmosfera była wspaniała i podziękowaniom nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami naszej szkoły i miały znakomitą okazję podziękować swoim babciom i dziadkom za trud włożony w ich wychowanie.

Autor: Iwona Jabłońska