Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej

9 i 10 lutego reprezentanci SP w Płonce brali udział w eliminacjach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej.

Pierwszego dnia rywalizacja odbywała się w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie w kategorii dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Babiarz, Patrycja Kowalczyk, Patrycja Radecka, Julia Dudzińska, Julia Partyka, Iza Podgórska, Magdalena Maj, Karolina Zielonka, Kamila Pawelczyk, Emilia Stecko, Aleksandra Telejko, Aleksandra Mazurek. Dziewczęta wygrały wszystkie trzy mecze w grupie, odpowiednio: 18:2 ze SP w Gorzkowie, 6:4 ze SP w Fajsławicach i 16:8 ze SP Nr 1 w Krasnymstawie. W meczu finałowym, po wwyrównanym, stojącym na wysokim poziomie i zaciętym boju, przegrały nieznacznie 12:16 ze SP w Żółkiewce, zajmując ostatecznie II miejsce w powiecie.

Chłopcy przystąpili do rywalizacji drugiego dnia, rozgrywając swoje mecze w krasnostawskiej hali OSiR. Niestety w przeciwieństwie do dziewcząt przegrali swoje mecze w grupie ulegając: 0:10 SP w Gorzkowie, 2:19 SP Nr 4 w Krasnymstawie i 4:12 SP w Fajsławicach. Uplasowali się ostatecznie na miejscu VII w powiecie. Szkołę reprezentowali: Radosław Kardyka, Bartosz Włodarczyk, Paweł Kłoczek, Adrian Chojda, Wojciech Cichosz, Łukasz Mazurek, Grzegorz Korzec, Grzegorz Kwapisz, Adrian Król, jakub Kapłon, Karol Dziurka.

Zespoły dziewcząt i chłopców podczas zawodów prowadził Adam Kot.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy sportowe!

Autor: Adam Kot