Konkurs matematyczny "Szpak"

3 lutego odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Szpak" organizowany przez LSCDN w Zamościu pod patronatem Wydziału Edukacji i Sportu UM w Zamościu.

W konkursie uczestniczyło 3 uczniów z klasy IV, 3 uczniów z klasy V i 5 uczniów klasy VI (jedna zgłoszona osoba była nieobecna).

Arkusz konkursowy zawierał 5 zadań (odpowiednio dla każdej z klas). Maksymalnie można było uzyskać 20 punktów. Liczba punktów wymaganych do przejścia do kolejnego etapu wynosiła 80%, czyli 16 punktów. Próg ten osiągnęli: Gajak Gabriela, Podgórska Magdalena, Stecko Patrycja, Król Adrian, wszyscy z klasy czwartej oraz Telejko Aleksandra z klasy piątej. Wezmą oni udział w etapie powiatowym konkursu w Zamościu. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji!

Autor: Adam Kot