Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.  W Szkole Podstawowej w Płonce zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla seniorów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 3 lutego.

Na wstępie uroczystości pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali, dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały program artystyczny. Dzieci mówiły wzruszające wiersze, które przeplatane były różnorodnymi piosenkami poznanymi od września w przedszkolu. Wykonany był także taniec do podkładu muzycznego "Sokoły", podczas którego babcie i dziadkowie zaśpiewali słowa tejże piosenki a jednocześnie klaskali w rytm muzyki. Były również piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z obchodzonymi świętami. Na zakończenie Zuzia Stecko, dla wszystkich babć i dziadków, zaśpiewała samodzielnie piosenkę pt. "Cza-cza dla babci i dziadka". Zarówno Zuzia jak i pozostałe dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek: pyszne ciasto i herbatę. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie przygotowanymi upominkami i laurkami i zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.

Atmosfera uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Trzeba przyznać, że nasi dziadkowie są bardzo utalentowani. Babcia Marcela przepięknym, własnoręcznie wykonanym bukietem, w imieniu wszystkich gości, serdecznie podziękowała wychowawczyni za pięknie przygotowaną akademię. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tejże placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dziękujemy!

Autor: Iwona Jabłońska