Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Bezpieczne ferie

W związku z feriami zimowymi w szkole realizowane były profilaktyczne zajęcia w zakresie bezpiecznego wypoczynku.  Podczas wszelkiej aktywności na wolnym powietrzu i nie tylko, powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Nauczyciele apelowali do uczniów, by zawsze byli czujni i uważali, nie ufali napotkanym obcym, nie dawali się namówić na ryzykowne zabawy. Nie należy ślizgać się na zamarzniętych rzekach, stawach i jeziorach, które kuszą, ale mogą stanowić w rzeczywistości zagrożenie dla zdrowia a nawet życia. Nauczyciele mówili również o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego i obowiązku noszenia przy sobie elementów odblaskowych, które sprawiają, że uczestnicy ruchu drogowego są widoczni dla kierowców.

W ramach realizowanych treści najmłodsi uczniowie wykonali różnorodne prace plastyczne "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie", które zamieszczone zostały na gazetce w świetlicy szkolnej.

Autor: Urszula Kamieniecka