Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Pielgrzymka do sanktuarium w Krasnobrodzie

W dniu 28 maja uczniowie klasy III wraz z rodzicami uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do sanktuarium w Krasnobrodzie. Towarzyszyli im uczniowie klasy IV.

Pielgrzymka odbywała się z racji przyjęcia przez dziesięcioro dzieci naszej szkoły I Komunii św. Główny moment pielgrzymki to uroczysta msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej, podczas której została nam przedstawiona historia cudownego obrazu Matki Bożej. Wszyscy modliliśmy się o potrzebne łaski dla pielgrzymów.

Po mszy zwiedziliśmy znajdujące się w podwórzu sanktuarium Muzeum Wieńców Dożynkowych, Muzeum Przyrodnicze oraz zachwycaliśmy się różnymi gatunkami ptaków.

Kolejnym punktem naszego pielgrzymowania po ziemi krasnobrodzkiej była Kaplica Objawień na Wodzie z cudownym źródełkiem, któro bije pod kaplicą. Stamtąd wyruszyliśmy do kaplicy św. Rocha, która znajduje się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wszyscy długo podziwialiśmy piękno roztoczańskiego krajobrazu.

Po tych wszystkich doznaniach estetycznych i duchowych, w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Płonki.

Autor: Marzena Mazurek