Powiatowe zawody minikoszykówki w Krasnymstawie

17 i 18 lutego dziewczęta i chłopcy rywalizowali w powiatowych zawodach minikoszykówki. Zawody dziewcząt odbyły się w SP 1 w Krasnymstawie a chłopców w SP 4 w Krasnymstawie.

We wtorek 17 lutego w zawodach powiatowych w minikoszykówkę brała udział reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły. W zawodach wzięło udział sześć drużyn: SP 1 Krasnystaw, SP Gorzków, SP Rudnik, SP Płonka, SP Żółkiewka i SP Fajsławice. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna rozegrała dwa mecze: wygrany 16:4 ze SP z Fajslawic i przegrany 5:20 ze SP z Gorzkowa. W efekcie nasza szkoła zajęła III miejsce . Cały turniej wygrała drużyna SP w Rudniku.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Aleksandra Janicka, Agnieszka Buza, Klaudia Babiarz, Gabriela Domańska, Wiktoria Zając, Aleksandra Partyka, Alicja Szewczyk, Kinga Komisarska, Martyna Leszcz, Łucja Dudzińska, Daria Łata i Paulina Kwiecińska.

Dzień później turniej piłki koszukowej rozegrali chłopcy. W zawodach na rejonowym szczeblu brało udział siedem drużyn: SP 4 Krasnystaw, SP 5 Krasnystaw, SP Płonka, SP Gorzków, SP Rudnik, SP Fajsławice i SP Żółkiewka. Niestety nasi chłopcy przegrali oba rozegrane mecze w grupie, najpierw 12:16 ze SP z Żółkiewki a następnie 2:30 ze SP w Rudniku. Tym samym, zajęliśmy przedostatnią, szóstą lokatę. Zawody wygrała drużyna SP 4 Krasnystaw.

Drużyna z Płonki wystąpiła w składzie: Jakub Korzec, Mateusz Mazurek, Daniel Mróz, Jakub Kamieniecki, Jakub Skiba, Przemysław Pomarański, Konrad Kowalczyk, Paweł Szafrański, Alan Pawelczyk, Kacper Dąbek.

Opiekunem podczas obu imprez był Adam Kot.

Autor: Adam Kot