Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

Ślubowanie klasy I

Wtorek 14 października byl dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, odbyły się wtedy w szkole: ślubowanie uczniów klas I oraz skromne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Ślubowanie pierwszoklasistów jest niezwykle doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie jednak ważne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, ich rodziców i wychowawców. W tym roku ślubowanie odbyło sie na sali gimnastycznej wobec grona pedagogicznego, Samorządu Uczniowskiego i rodziców.

Bohaterowie uroczystości przygotowali krótki program artystyczny, którego szczególnym punktem był polonez pięknie odtańczony w rytm muzyki. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali dyplomy gratulacyjne wraz z legitymacjami szkolnymi.

Osobnym punktem uroczystości były życzenia jakie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i rodzice złożyli obecnym na sali nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości nastąpił czas przeznaczony na otrzęsiny pierwszaków oraz zdjęcia okolicznościowe całej klasy wraz z wychowawczynią i rodzicami. Uroczystości tego dnia w szkole zakończył poczęstunek jaki rodzice przygotowali nauczycielom i swoim pociechom.

Najmłodszym kolegom gratulujemy i życzymy samych sukcesów edukacyjnych i towarzyskich a wszystkim zgromadzonym dziękujemy za przybycie.

Autor: Elżbieta Matysiak