Apel Wielkanocny - Radość, Tradycja i Wspólnota

27 marca w murach naszej szkoły odbył się uroczysty Apel Wielkanocny. Była to okazja do wspólnego świętowania, ale również czas na zatrzymanie się i refleksję nad sensem świąt, pięknem tradycji i rolą, jaką odgrywa wspólnota.

Podczas apelu głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Ochniowska-Łyś, która podkreśliła znaczenie Świąt Wielkanocnych jako czasu refleksji, nadziei i miłości. Złożyła też wszystkim zgromadzonym życzenia.

Nieodłączną częścią naszych apeli świątecznych był udział Księdza Proboszcza Krzysztofa Marczaka, który błogosławił zgromadzonych, życząc wszystkim obfitości w miłości, szczęściu i pokoju. Zaraz potem swoje umiejętności wokalne zaprezentowali najmłodsi uczniowie. Ich występ został nagrodzony gromkimi oklaskami.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy zostali ochoczo włączeni w tradycję polewania wodą, co stanowiło moment radosnego świętowania. Do tego miłego akcentu, znak dała sama Pani Dyrektor. I już na sam koniec, wszyscy podzielili się jajkiem, jak nakazuje obyczaj.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tego wyjątkowego spotkania, życząc im i ich bliskim radości oraz pomyślności w nadchodzących Świętach Wielkanocnych.