Próbna ewakuacja - ćwiczenia

W ramach działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i personelu szkoły, 21 listopada przeprowadzono próbną ewakuację. Były to ćwiczenia przeciwpożarowe.

Ich celem było przetestowanie skuteczności procedur oraz doskonalenie umiejętności reakcji w sytuacjach awaryjnych.

Ewakuacja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem. Uczniowie i nauczyciele szybko opuścili budynek szkoły zgodnie z wyznaczonymi trasami. Wychowawcy pełnili rolę przewodników, dbając o zachowanie spokoju i porządku. Ćwiczenia pozwoliły zidentyfikować te obszary, w których można jeszcze poprawić procedurę ewakuacyjną. Całej operacji przyglądali się strażacy wydelegowani do nadzoru ćwiczeń przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Po ukończeniu ewakuacji omówili jej przebieg a następnie, ku uciesze najmłodszych, udostępnili okazały wóz strażacki, który każdy mógł obejrzeć nie tylko z zewnątrz.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do ćwiczeń. Przyczyniają się one do tego, że nasza szkoła jest miejscem w którym wszyscy czują się bezpiecznie.