Szkoleniowe spotkanie z prokuratorem

20 listopada naszą szkołę odwiedził specjalny gość - zamojski prokurator sądowy, Pani Małgorzata Fudali-Piechnik.

Celem prelekcji było podniesienie świadomości prawnej i poznanie konsekwencji łamania prawa. Spotkanie odbyło się w dwóch grupach wiekowych: klas IV-V i VI-VIII.

Na początku prelekcji Pani prokurator omawiała ciężką i wieloletnią drogę nauki i praktyki, którą trzeba przejść, aby stać się prokuratorem, adwokatem lub sędzią i zająć miejsce na sali sądowej. Następnie opisała warunki pracy w tych zawodach i ich cechy wyróżniające. Między innymi poruszono temat dress codu w tych grupach zawodowych.

W drugiej części spotkania zostały przedstawione filmy poglądowe, pokazujące pracę na sali sądowej. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali filmy. Ich interaktywny charakter sprawiał, że sami mogli zadecydować jak potoczą się wypadki w konkretnych sytuacjach w nich ukazywanych. Zadawali również wiele pytań. Spotkania zakończyło pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy Pani prokurator za poświęcony czas i zapraszamy na kolejne wizyty.

Spotkanie z Panią Małgorzatą Fudali-Piechnik zostało zorganizowane z inicjatywy Pani Agnieszki Sucharzewskiej.

Autor: Agnieszka Sucharzewska