Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu dzieci, dlatego ich bohaterowie doczekali się własnego święta: 7 listopada przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. W związku z tym jedna z mam naszego przedszkolaka, Pani Wioletta Pawęzka, przeczytała opowiadanie o przygodach żółwia Franklina oraz baśń Jana Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko", które zaskarbiły sobie wielką sympatię słuchających dzieci. W dalszej części obchodów tego święta dzieci rozpoznawały bajkowe postacie, przypominały sobie tytuły bajek w formie zagadek, labiryntów tematycznych i puzzli. Wiele radości sprawiła foto-budka z postaciami uwielbianej bajki animowanej: "Blue i jej rodzinka". Dzięki niej dzieci wcielały się w rolę bohaterki tej bajki.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek należy uznać za bardzo udany. Obchody tego święta były dla dzieci niezapomnianym doświadczeniem i świetną zabawą.

Autor: Marzena Mazurek, Dorota Sawicka