Święto Dyni

Dynia to wspaniałe warzywo, które króluje jesienią w naszych ogrodach. Dzieci oddziałów przedszkolnych Święto Dyni obchodziły 31 października.

Tego dnia wszyscy w miarę możliwości ubrali się na pomarańczowo, żółto lub zielono. Na twarzach królowały śliczne, dyniowe uśmiechy.

Dynia to bardzo zdrowe i bogate w witaminy warzywo, o czym dzieci mogły przekonać się podczas oglądania bajki edukacyjnej. To także materiał na wspaniałą zabawę dla naszych uczniów. Efektem było przepięknej wystawy dyniowych prac wykonanych przez dzieci oraz liczne konkurencje sportowe zorganizowane przez wychowawców.

Na pamiątkę Dnia Dyni maluchy otrzymały dyniowe balony oraz zostały uwiecznione w dyniowej fotobudce.

Autor: Marzena Mazurek, Dorota Sawicka