Wycieczka klasy ósmej do zamojskiego ZOO

Wycieczki są najlepszym sposobem na klasową integrację. Wie to każdy i dlatego 23 października klasa VIII udała się na zaległy i długo wyczekiwany wspólny wyjazd. Celem był zamojski Ogród Zoologiczny im. Stefana Millera.

Wycieczka rozpoczęła się po pierwszej godzinie lekcyjnej w poniedziałek. Razem z wychowawcą - panem Tomaszem Wypychem i panią Agnieszką Sucharzewską grupa udała się do Zamościa. Tam od razu rozpoczęło się zwiedzanie ZOO. Pogoda była bardzo przyjazna, ogród pusty i przystrojony mocno już jesiennymi barwami. Zwierzęta prezentowały się chętnie i w komplecie ale jeszcze nieco sennie. Na zwiedzaniu wszystkich pawilonów i wybiegów czas upływał bardzo szybko. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: żyrafy, tygrysy, antylopy i surykatki. Warto było przypomnieć sobie, że spacer na świeżym powietrzu i obcowanie z przyrodą daje dużo satysfakcji.

Po wizycie w ZOO udaliśmy się na południowy posiłek i drobne zakupy do jednego z zamojskich centrów handlowych. Ostatnim akcentem wycieczki był spacer po zamojskim parku: jesiennym, słonecznym, pełnym żółcących się liści i opadłych kasztanów. Po nim jeszcze przystanek na pączka i powrót do szkoły.