Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

W piątkowe południe 13 października uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie, dzięki któremu stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Przepięknie przygotowana ceremonia ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej w obecności uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Klasa pierwsza liczy tylko czworo uczniów, którzy swoim entuzjazmem i zaangażowaniem potrafili porwać publiczność i udowodnić, że w pełni zasługują na miano ucznia naszej szkoły.

Ceremonia rozpoczęła się przywitaniem i złożeniem życzeń nauczycielom i innym pracownikom edukacji z okazji Dnia Edukacji Narodowej, po którym nastąpiła krótka część artystyczna. Wypełniły ją recytacje, piosenki i tańce pierwszoklasistów. Zostały one nagrodzone gromkimi brawami. Naprawdę było co oglądać.

Po takim zaprezentowaniu się uczniowie klasy pierwszej zostali przez swoją wychowawczynię, Panią Teresę Świst poddani próbie, której przejście dowodziło ich niezłomnej woli zostania prawdziwym uczniem. Wypicie soku z cytryny nie dla każdego jest łatwe i przyjemne, chociaż z pewnością zdrowe. Toast takim napojem wszyscy przeszli bez mrugnięcia okiem.

Następnie przyszedł czas na oficjalną ceremonię pasowania. Wprowadzony został poczet sztandarowy, wszyscy powstali i pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym zostali przez Panią Dyrektor Barbarę Ochniowską-Łyś pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej w Płonce im. Władysława Kwiecińskiego "Lubicza". Ukoronowaniem tej chwili była moc prezentów, jakie bohaterowie tej uroczystości otrzymali od zgromadzonych licznie gości.

Część oficjalna została zakończona przemówieniem Wójta Gminy Rudnik Pana Pawła Kucharczyka, który gratulował naszym pierwszoklasistom i życzył im osiągnięcia wszystkiego, co dla ucznia powinno być ważne i do czego powinien dążyć w dalszej części swojej edukacji. Ciepłe słowa zostały skierowane również do rodziców, uczniów i wszystkich nauczycieli. Był to ukłon w stronę tych, którzy pracują na rzecz edukacji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Całość uroczystości została podsumowana grupową sesją zdjęciową.

Dziękujemy wszystkim, którzy zgromadzili się tego dnia na uroczystości ślubowania. Naszym pierwszoklasistom składamy najlepsze życzenia i wierzymy, że takich szczęśliwych dni będą doświadczać w szkole bardzo często. Na koniec przekazujemy również serdeczności wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji ich święta. Życzymy im cierpliwości, radości i wytrwałości w dalszej pracy!