"Warsztaty detektywistyczne dla początkujących czytelników"

W piątek 22 września w naszej szkole odbyły się "Warsztaty detektywistyczne dla początkujących czytelników" dla uczniów klas I-III.

Zajęcia były prowadzone przez Panią Agatę Korcz-Rozłowską – przedstawicielkę wydawnictwa „Zakamarki”. Podstawą warsztatów były książki opowiadające o przygodach pary młodych detektywów: Lassiego i Mai. W ramach spotkania uczniowie mieli szansę wziąć udział w pokazie multimedialnym połączonym z interaktywnym czytaniem fragmentów książki oraz wspólnym rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych. Celem warsztatów było zachęcenie do samodzielnego czytania, rozwijającego wyobraźnię i zainteresowania dzieci. Kolejna odsłona warsztatów, tym razem w towarzystwie Piaskowego Wilka, już w październiku. Do zobaczenia.

Autor: Anna Popielec-Nowicka