Narodowe Czytanie 2023

8 września w Płonce a następnie 11 września w Rudniku uczniowie naszej szkoły brali udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Inicjatywa ta ma za zadanie promować narodową literaturę i czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i nie tylko.

Tegoroczną lekturą promowaną przez Narodowe Czytanie było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Ta pozytywistyczna powieść dotyka wielu istotnych i aktualnych współcześnie kwestii. Uniwersalny charakter tekstu sprawił, że lektorom dobrze się czytało jej wybrane fragmenty. W naszej szkole w akcji brały udział dzieci w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza z nich to dzieci z klas II-III a druga z klas V-VIII. Obie z zaangażowaniem interpretowały tekst Elizy Orzeszkowej.

11 września w Rudniku obok wielu zaproszonych gości wystąpiła również nasza delegacja. W tym roku szkolnym reprezentowały nas dzieci młodsze. Znakomicie odnalazły się na gościnnych występach, mimo bardzo gorącej i słonecznej aury. Dziękujemy im i oczywiście organizatorom akcji - Bibliotece Publicznej Gminy Rudnik.