Zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pożegnanie klasy VIII.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w tym roku przypadło na 23 czerwca. Uroczysta akademia z tej okazji odbyła się w sali gimnastycznej i była prowadzona po raz ostatni przez klasę ósmą, która w ten sposób pożegnała się ze szkołą podstawową.

Akademię rozpoczęła tradycyjnie Pani Dyrektor Barbara Ochniowska-Łyś, która przywitała zgromadzonych na sali gości, rodziców, uczniów i wszystkich, którzy ze szkołą żegnali upływający rok. W następnej kolejności głos zabrał Pan Paweł Kucharczyk - Wójt Gminy Rudnik. Zaraz potem osobiście wręczył stypendia dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki dydaktyczne w tym roku szkolnym.

Kolejnym punktem spotkania było uroczyste przekazanie sztandaru przez ósmoklasistów swoim młodszym kolegom. W ten sposób rozpoczęła się krótka cześć artystyczna w której uczniowie klasy ósmej podziękowali za cały okres edukacji w szkole podstawowej. Wzruszające chwile miały kulminacje w momencie wręczenia kwiatów nauczycielom, Pani Dyrektor i pracownikom szkoły, którzy przez te wszystkie lata współpracowali z przyszłymi absolwentami na różnych polach.

Po zakończeniu głównej części pożegnania klasy ósmej przyszedł czas na wręczenie nagród i wyróżnień uczniom poszczególnych klas. Ta część trwała długo, ale przysporzyła wiele radości zarówno nagradzanym jak i nagradzającym. Gratulacje dla tych pierwszych za wysiłek, aktywną postawę i wytrwałość!

Spotkanie kończące pracę w roku szkolnym zakończyło wręczenie podziękowań rodzicom, których dzieci opuszczały mury naszej szkoły i tym, którzy czynnie uczestniczyli w działaniach Rady Rodziców. Piękne bukiety od ósmoklasistów dostały również: Pani Dyrektor i wychowawczyni klasy ósmej, Pani Urszula Kamieniecka. Później nastąpiły jeszcze pamiątkowe zdjęcia i zakończenie roku szkolnego stało się faktem. Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom oświaty życzymy udanych, słonecznych wakacji a naszym absolwentom dobrych wyborów na dalszej ścieżce edukacji. Powodzenia!