Spływ kajakowy na pożegnanie ósmej klasy

22 czerwca wzięliśmy udział w niesamowitej wyprawie - spływie kajakowym, który zorganizowali rodzice uczniów klasy VIII na zakończenie szkoły podstawowej. W imprezie brali udział ósmoklasiści, przedstawiciele rodziców, wychowawczyni klasy - pani Urszula Kamieniecka oraz pani Agnieszka Sucharzewska.

Przygodę z kajakami rozpoczęliśmy w Obroczy, na przystani kajakowej za mostem, sto metrów od granicy Roztoczańskiego Parku Narodowego. W ciągu półtorej godziny pokonaliśmy trasę około 8 kilometrów, kończąc spływ na zalewie Rudka w Zwierzyńcu. Trasa spływu była niezwykle kręta i dzika. Mimo tego spływ nie nastręczał kajakarzom problemów i wszyscy czuli się bezpiecznie. Podczas pokonywania trasy mogliśmy obserwować piękne okoliczności przyrody: krajobrazy, okazy dzikiej fauny i flory Roztocza.

Po spływie zorganizowane było ognisko, na którym każdy uczestnik mógł sobie upiec kiełbaskę. W drodze powrotnej zaś zatrzymaliśmy się jeszcze na pyszne lody w Szczebrzeszynie.

Roztocze powitało i pożegnało nas piękną słoneczną pogodą. Również dzięki temu wróciliśmy do Płonki we wspaniałych nastrojach w późnych godzinach popołudniowych. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem rodziców uczniów klasy VIII za zorganizowanie spływu. Uczniom zaś chcemy podziękować za lata wspólnej pracy i życzyć wiele powodów do uśmiechu, radości i optymizmu w przyszłości.

Autor: Urszula Kamieniecka