Święto Narodowe Trzeciego Maja

4 maja obchodziliśmy w naszej szkole Święto Narodowe Trzeciego Maja. Dzień wcześniej nasi uczniowie brali udział w Mszy świętej, odprawianej z tej okazji w kościele parafialnym w Rudniku.

Jedno z najważniejszych świąt narodowych zawsze znajduje w naszej szkole upamiętnienie w postaci okolicznościowych gazetek i akademii. Od kilku lat nasi uczniowie biorą też udział w obchodach tego święta w Rudniku. Nasi najmłodsi uczniowie przedstawili specjalnie przygotowany program artystyczny. W obchodach uczestniczył też szkolny poczet sztandarowy, a w ramach przypomnienia okoliczności uchwalenia Konstytucji zgromadzeni na obchodach goście mogli obejrzeć prezentację tematyczną wyświetlaną na ekranie jako tło recytacji i piosenek.

Następnego dnia program ten przedstawiono szkolnym kolegom i koleżankom. Został on nagrodzony gromkimi brawami a uczestnicy obdarowani przez Panią Dyrektor barwnymi folderami prezentującymi naszą gminę. Poniżej publikujemy zbiorczo zdjęcia z naszych szkolnych obchodów i przypomnienie uroczystości w Rudniku.

Za przygotowania do obchodów odpowiedzialni byli: Alicja Solan (śpiew), Teresa Świst (recytacje), Adam Kot (poczty sztandarowe), Tomasz Wypych (prezentacja).