#Sprzątamy dla Polski

Dzień Ziemi, największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Uczniowie naszej szkoły nawiązali do tych świąt organizując w piątek 21 kwietnia sprzątanie terenów wokół szkoły w ramach akcji "#Sprzątamy dla Polski".

Coroczne inicjatywy ekologiczne w jakich bierze udział nasza szkoła są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Ich cel pozostaje niezmienny: promowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży, budowanie poczucia współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie, uświadamianie zagrożeń związanych z degradacją środowiska naturalnego. Mamy tylko jeden dom i każdy musi dołożyć wszelkich starań, żeby zachować go w jak najlepszym stanie. Wpływ jaki wywieramy na przyrodę, zanieczyszczenie powietrza i wody, niekontrolowany rozwój przemysłu zbliża nas wszystkich do globalnej katastrofy. Postarajmy się dołożyć wszelkich starań, aby jej uniknąć.

5 edycja akcji "#Sprzątamy dla Polski" została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Z naszej strony jest ona częścią działań w ramach ekoprogramu "Ocalimy Świat" w którym nasza szkoła bierze udział od początku tego roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim za udział.

Autor: Urszula Dzieciuch