Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

"Zawodowy strzał w 10!"

15 marca w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyło się spotkanie w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej "Zawodowy strzał w 10!", organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Krasnymstawie. Adresowane ono było do uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego.

W spotkaniu uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły. Wspieranie ich życiowych wyborów to bardzo ważne zadanie dla nas, dorosłych. "Zawodowy strzał w 10!" to program, który ma im pomóc w wyborze swojej ścieżki życiowej. Celem spotkania była również promocja szkolnictwa zawodowego, zareklamowanie lokalnych szkół branżowych i techników, świadome planowanie dalszej kariery edukacyjnej, a także zmiana panujących w społeczeństwie stereotypów o wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym.

Podczas giełdy uczniowie mogli poznać bardzo bogatą ofertę szkół z powiatu krasnostawskiego, porozmawiać z ich przedstawicielami, jak również obserwować prezentowane umiejętności uczniów szkół branżowych i zawodowych. Wielu z obecnych na spotkaniu ósmoklasistów nawiązało nowe znajomości i kontakty.

Udział w tym wydarzeniu był satysfakcjonujący i pozwoli dokonać bardziej świadomych i trafnych wyborów już w najbliższej przyszłości.

Autor: Urszula Kamieniecka